Köszöntő

Babos Lajos intézményvezetőSOK SZERETETTEL KÖSZÖNTÖK MINDENKIT HONLAPUNKON!

Zeneiskolánkban nyugodt, harmonikus, kiegyensúlyozott és kulturált körülmények között tanulhat minden gyermek, ahol figyelnek rá, észreveszik az egyéni sajátosságait, képességeit, problémáit. Diákjaink számára nem csak zenei ismereteket tanítunk, hanem foglalkozunk az egész személyiségükkel is.

A zenei nevelés a „Legyen a zene mindenkié!” kodályi gondolat jegyében folyik, amelynek lényege a sokoldalú személyiségfejlesztés, és alapvető céljai a zenei műveltség megalapozását, valamint az érzelmi intelligencia fejlesztését is szolgálják.

Tudományosan bizonyított, hogy a zenetanulás hatékonyan fejleszti más területeken is a tanulási képességeket.

Legfőbb feladatunknak tartjuk, hogy a gyerekekkel megszerettessük az értékes, igényes zenét és mindenki a maga képességei szerint művelője is legyen annak. Tudják kifejezni magukat a zenében, örömteli sikereket és élményeket érjenek el hangszerük megszólaltatásában, természetesen alkalmazkodva egyéni készségeikhez, beállítódásukhoz és életkori sajátosságaikhoz. A kamara-, illetve társaszenélés lehetősége kiemelten fejleszti az együttműködés képességét, valamint az érzelmi és társas intelligenciát egyaránt.

Intézményünkben a kiemelkedő képességű növendékek ápolásáért, tehetségük kibontakozásáért mindent elkövetünk, melynek köszönhetően nagyszerű hazai és nemzetközi versenyeredményekkel büszkélkedhetünk. Tanulóink minden tanévben számos kistérségi, regionális, országos megmérettetésen vesznek részt, melyekről szép, sokszor kimagasló eredményekkel térnek haza, valamint évről-évre választják a zenei pályát többen is és nyernek felvételt zeneművészeti szakiskolákba.

Tapasztalatunk alapján a művészeti nevelés-oktatás során a gyerekek nyitottabbá vállnak környezetük szépségeinek felfedezésére és befogadására is.

A keszthelyi Festetics György Zeneiskola neve országos viszonylatban is ismerten és elismerten cseng, saját rendezésű versenyeinkre szívesen látogatnak el más intézményekből is. Mindennapjainkat a pezsgő zenei élet jellemzi, számos koncerttel, rendezvénnyel iskolánk falain belül és kívül egyaránt. Zenei pedagógiai-nevelési missziónk, törekvéseink hatékony megvalósítását elhivatott tanári karunk garantálja, melyet a szakmájukat magas szinten gyakorló, a gyerekeket maximálisan segítő és gondoskodó művésztanárok alkotják.

Mindenkinek eredményes, sikeres és örömteli zenetanulást kívánva,
Zenebaráti Üdvözlettel:

Babos Lajos István